טכנלוגיה
טכנלוגיה
הובלה לאורך שנים באימוץ הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר הקיימים בשוק.
הצוות
הצוות
אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בעלי תודעת שירות מפותחת.
סניפים
סניפים

ארבעה סניפים בפריסה ארצית.

לקוחות
לקוחות
יחס אישי המותאם לצרכיו הייחודיים של כל לקוח, ללא קשר לגודלו כי אצלנו אנחנו תמיד אומרים "כן" ללקוח!
חדשות אור סריקה
 חידושים ושיפורים ברשת
  אנו שמחים להודיעכם על שידרוג מערכת ההזמנות והוספת אפשרויות למערכת משלוח החומר וההזמנות. מעתה ואילך ניתן לשלוח חומר, להזמין שליח ולבצע את כל ההזמנות באמצעות הטופס החדש. גישה לטופס הינה מאתר רשת
דף הבית מהי העתקת שמש?מגוון השירותים
מהי העתקת שמש?

ומהו מקור השם העתקות אור? 

 

אנו נוהגים היום לכנות העתקה של תוכניות בנייה בביטוי  'העתקת שמש' או 'העתקת אור', למעשה היום כבר לא מדובר בהעתקה אלא בהדפסה דיגיטלית של קובץ מחשב במכונת צילום  דיגיטלית בפורמט רחב.
 
מקור הביטוי 'העתקות שמש' או 'העתקות אור' הוא משיטת הדפסה היסטורית.
 
תחילה בהעתקות שמש כשמן כן הן: העתקת תוכניות באמצעות אור השמש.
המצלם (בדר"כ המתכנן עצמו, האדריכל או המהנדס, או מהנדס המכונות) היה משרטט את תוכניותיו על גבי נייר שקוף ("נייר פרגמנט"). הנייר השקוף, היה מוצמד לנייר רגיש לאור. כלומר נייר עם ציפוי כימי שחשיפתו לאור השמש היתה מאדה את החומר הכימי.
 
המצלם היה חושף את הנייר הכימי הרגיש לאור, כשעליו מוצמדת התכנית המקורית להעתקה לאור השמש ובאותם מקומות שהיה כיתוב או שרטוט, השמש לא היתה חודרת והחומר הכימי היה נשאר על גבי הנייר הרגיש לאור.
 
נייר זה המכונה 'העתק השמש', לאחר חשיפתו לשמש היה עם חומר כימי ש"נשרף" לאור בצורת השרטוט המקורי. לאחר החשיפה לשמש הנייר העתק שמש היה עובר תהליך "פיתוח" כלומר החומר הכימי היה נחשף לחומר נוסף "מקבע" ("פיקסר" בלעז). כל הקווים הכיתוב והשרטוטים שנשארו על הנייר הרגיש לאור היו מקובעים וכך המתכנן קיבל העתקת שמש של התכנית המקורית על גבי נייר.